Kontakt do kierownika

Dane placówki

Ośrodek Kultury w Albigowej
Albigowa 478, 37-122 Albigowa
tel.: 17-226-71-27
e-mail: [email protected]

O zespole

Anna Grad (Szpunar)

Naukę gry na cymbałach rozpoczęła w wieku 14 lat, kiedy to powstała Młodzieżowa Kapela Ludowa „Hop Siup” w Albigowej. Próby z kapelą zachęciły ją do nauki gry. Umieszczenie dźwięków oraz własną metodę gry pokazał jej p. Władysław Wojtyna z Białobrzeg. Zainspirowana dźwiękiem instrumentu i jego techniką gry, samodzielnie wytworzyła własny sposób gry ze słuchu. Swoje umiejętności zaprezentowała na XXX Spotkaniach Cymbalistów w WDK w Rzeszowie, gdzie otrzymała wyróżnienie.

Anna wraz z Kapelą brała udział w uroczystościach na terenie powiatu łańcuckiego i wielu miejscowościach na terenie Polski. Koncertowała  na Rynku w Krakowie,  Kazimierzu n/Wisłą, w Nałęczowie i Rymanowie. Jako członek kapeli zaangażowana była w wymianę artystyczną
z zespołami ludowymi z Bukowiny Tatrzańskiej, Ukrainy, Słowacji i Węgier. Uczestniczyła również w Międzynarodowych Festiwalach w Czechach, Słowacji, Zakopanym.

Brała udział  w Ogólnopolskich Dożynkach w Częstochowie I Regionalnym Konkursie  Kapel i Instrumentalistów Ludowych w Pawłosiowie gdzie  zdobyła wraz z kapelą zdobyła I miejsce.

Galeria

Wideogaleria