Powstała w 2006 r. i z niewielkimi zmianami w składzie działa do obecnej chwili przy Ośrodku Kultury w Albigowej. Założycielką i instruktorką jest Alina Szpunar. W repertuarze posiada piosenki ludowe, przyśpiewki i utwory instrumentalne z Podkarpacia, Mazowsza, Podhala i Ukrainy, suity tańców rzeszowskich, lubelskich i przeworskich.
Kapela bierze udział w uroczystościach na terenie powiatu Łańcut i wielu miejscowościach na terenie Polski. Zaangażowana jest w wymianę artystyczną z zespołami ludowymi z Bukowiny Tatrzańskiej, Ukrainy, Czech, Słowacji i Węgier.
Nagrała w TVP Rzeszów dwa programy: informacyjny – „Kulturalna Gmina Łańcut” i „Spotkania z folklorem”, Pastorałki z Albigowej (pod redakcją Jerzego Dyni) oraz dwie płyty ze skocznymi piosenkami ludowymi z Podkarpacia.
Skład kapeli: Maria Szpunar i Kinga Kołodziej – skrzypce, Joanna Balawejder – klarnet, Jan Falger – basy, Anna Szpunar – cymbały, Jan Babiarz – trąbka, Paulina Głuszek–Chwajta i Krystian Szpunar – soliści.