Małgorzata Walaszczyk-Faryj

Ośrodek Kultury w Dukli
38-450 Dukla
strona internetowa: http://ok.dukla.pl/

Zespół obrzędowo – śpiewaczy „SZAROTKA-DUKLANIE” powstał w 2004 roku z inicjatywy byłego prezesa ogrodów działkowych w Dukli p. Mariana Zięby. Pierwszy skład zespołu to panie działkowiczki. Po roku istnienia zaczął działać przy Ośrodku Kultury w Dukli jako zespół obrzędowo-śpiewaczy. Ma na swoim artystycznym koncie wiele obrzędów m.in. Sobótki, Dożynki, Wigilia, Kolędnicy i śmieciarze oraz okazyjne programy artystyczne przeplatane pieśniami ludowymi z regionu karpackiego. Akompaniament do wykonywanych pieśni wykonuje kapela „Duklanie”.

Obecny skład zespołu:

Leokadia Chudoba, Irena Zima, Zofia Patla, Bronisława Mamczarz, Jan Smak, Janina Szwast, Józefa Fornal, Irena Belczyk, Grażyna Gątek, Barbara Faustus, Katarzyna Błaż, Stanisław Kafel, Piotr Jakieła, Jaromir Faustus, Artur Szajna.