Kontakt do kierownika

Anna Wawrzynowska
e-mail: [email protected]

Dane placówki

Rzeszowski Dom Kultury
Staromiejska 43a, 35-231 Rzeszów
tel.: 17 748 39 50
e-mail: [email protected]

O zespole

Zespół Pieśni i Tańca Karpaty powstał w 2000 roku przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Od 2012 roku pracuje pod egidą Rzeszowskiego Domu Kultury. W zespole zrzeszeni są młodzi ludzie, entuzjaści folkloru, głównie studenci i absolwenci wyższych uczelni, ale także młodzież szkół średnich. Karpaty należą do międzynarodowej organizacji CIOFF, zrzeszającej zespoły ludowe z całego świata.

Zespół Karpaty dał kilkaset koncertów w takich państwach, jak Belgia, Bułgaria, Chiny, Cypr, Czechy, Grecja, Niemcy, Słowacja, Turcja i Włochy. Zdobył wiele nagród i wyróżnień w kraju i zagranicą. Zawsze był ciepło i serdecznie odbierany przez widzów. Najważniejsze miejsce w programie zespołu zajmują pieśni i tańce z naszego regionu. Kierownikiem zespołu jest Anna Wawrzynowska, a jego członkowie rozwijają swoje pasje w trzech sekcjach: tanecznej, wokalnej i muzycznej.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym “Vasilitzia” (Larnaka, 2004 r.)
  • Grand Prix oraz Nagroda Prezydenta Miasta Świnioujścia na VI Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej “Lato nad Świnią” (Świnoujście, 2007 r.)
  • Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, I miejsce w VII Konkursie im. M. Kosińskiego o Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF (Puławy, 2007 r.)
  • Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, I miejsce w IX Konkursie im. M. Kosińskiego o Grand Prix Polskiej Sekcji CIOFF (Puławy, 2009 r.)
  • Grand Prix za Całokształt Prezentacji Tanecznej w XXII Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety (Szydłowiec, 2009 r.)
  • I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym “Gwiazdozbiory w Nessebarze” (Nessebar, 2015 r.)
  • Nagroda Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia artystyczne (Rzeszów, 2017 r.)

Galeria

Wideogaleria