Kontakt do kierownika

Anna Wawrzynowska
e-mail: [email protected]
tel: +48 600 558 182

Dane placówki

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie
ul. Piłsudskiego 25
35-074 Rzeszów
tel: 17 748 36 00
e-mail: [email protected]

O zespole

Zespół Tańca Ludowego  Rzeszowianka powstał w 2000 r.  w wyniku współpracy Młodzieżowego Domu Kultury i Szkoły Podstawowej nr 28, tak więc, działa już 21 lat.  Na co dzień korzysta z pomieszczeń Szkoły Podstawowej nr 28 przy ul. Solarza w Rzeszowie.

Kierownikiem i choreografem jest Anna Wawrzynowska, drugim choreografem i nauczycielem jest Katarzyna Olesiewicz, zajęcia wokalne prowadzi Iwona Josse – Jakubiec, muzykę dla zespołu komponuje i aranżuje Bogdan Janik a akompaniatorem jest Rafał Czarnacki . W zespole tańczą i śpiewają dzieci w wieku od 6 do15 lat. W skład zespołu Rzeszowianka wchodzi 5 wiekowych grup tanecznych i 1 grupa wokalna. Razem  około 150 dzieci.

Zespół Rzeszowianka posiada w swoim repertuarze tańce regionalne (rzeszowskie, lubelskie, żywieckie, jurgowskie i beskidzkie) a także tańce narodowe (polonez, krakowiak i oberek ). Ma również bogaty repertuar wokalny, są to piosenki ludowe z różnych regionów Polski oraz kolędy .

Rzeszowianka wielokrotnie brała udział w konkursach i przeglądach, zdobywając puchary ,nagrody i wyróżnienia. Zespół koncertował również za granicą, w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Bułgarii, we Włoszech, w Czarnogórze i Macedonii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie, gdzie był zawsze miło przyjmowany.

Zespół angażuje się także w działalność charytatywną , bierze udział w koncertach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy a także wspiera Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci uczestnicząc w corocznym  koncercie Kapele Serc, gdzie występował z takimi gwiazdami jak Michał Szpak , zespół Zakopower oraz Future Folk .

Galeria

Wideogaleria