Project Description

18 września w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej „Spichlerz” w Tyczynie, w ramach obchodów 30. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa, miała miejsce piękna wystawa haftu wzorów regionalnych, autorstwa Bartłomieja Jankiewicza, twórcy ludowego i hafciarza, specjalizującego się w polskich haftach ludowych. Wygłosił on interesujący wykład na temat “Haftu rzeszowskiego”. 

Kolejnym punktem programu był koncert “Na ludowo” w wykonaniu wokalistki Weroniki Pankiewicz, której akompaniował na akordeonie oraz keyboardzie Artur Świetlicki. Można było usłyszeć utwory takie jak: “Lipka”, “cyt, cyt”, “Wiła wianki”, “Dwa serduszka”, “W moim ogródecku”.

Tego popołudnia świętowaliśmy również jubileusz 10-lecia CDKiIT. Przez te wszystkie lata zachowało się wiele pięknych wspomnień uwiecznionych na fotografiach. Część zdjęć została wyświetlona w formie prezentacji multimedialnej, której towarzyszył komentarz Zofii Domino. Pani Zosia wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Tyczyńskiej od samego początku brała czynny udział w wydarzeniach organizowanych w „Spichlerzu”.  Odczytany został list od Zakii Cieślickiej-Majki – wieloletniej opiekunki tego miejsca. Na koniec oficjalnej części  goście wspólnie z Weroniką i Arturem odśpiewali „Sto lat”. Następnie, po wzniesieniu toastu, Bartłomiej Jankiewicz osobiście oprowadził zainteresowanych po wystawie.

Serdecznie dziękujemy Pratko Development oraz Pratko Cafe za wsparcie naszej inicjatywy.