Project Description

W drugim tygodniu ferii zimowych, przez cztery dni (21,22,24,25 luty) w Domu Ludowym w Hermanowej odbyła się półkolonia dla dzieci.

Na początku dzieci zapoznały się ze sobą wzajemnie i podpisały regulamin. Następnie wzięły udział w zajęciach teatru cieni poprowadzonych przez Teatr NEMNO🎭.
Powstało kilka bardzo ciekawych etiud, których pomysłodawcami były dzieci. Następnie odbyły się zajęcia taneczne. Nasi podopieczni poznali style tańca z różnych zakątków globu.

We wtorek nasi podopieczni pojechali wraz z kolegami z Kielnarowej i Borku Starego do Rzeszowa. Pierwszym punktem wyprawy był seans filmu „Skarb Mikołajka” w kinie Helios. Następnie udaliśmy się na pyszną pizzę i kręgielnie. Tego dnia nikt nie narzekał na brak wrażeń!

W czwartek odbyło się kolejne feryjne spotkanie zorganizowane w Naszym Domu Ludowym. Pierwszymi zajęciami była ceramika. Dzieci stworzyły dwie formy z gliny. Paterę z wytłoczonym wzorem i ozdobioną kolorowymi szkiełkami oraz małą formę przestrzenną – rzeźbę. Prace zostaną wypalone i za kilka tygodni będą gotowe do odbioru. Następnymi zajęciami była robotyka. Dzieci stworzyły pojazdy z klocków, a następnie sterowały nimi przy użyciu tabletów multimedialnych. Trzecimi zajęciami tego dnia była fotografia. Podopieczni poznali historię fotografii, mieli możliwość obejrzenia aparatów analogowych, dowiedzieli się o fotografowaniu przy użyciu różnych czasów naświetlania i efektach ich stosowania. Następnie sprawdzili się w roli fotografa i modela.  Na zakończenie tego dnia gościliśmy Panie z zespołu Hermanowianki i Pana Zbigniewa Sztabę. Dzieci wysłuchały kilku piosenek ludowych i zgodnie z tradycją tłustego czwartku zjadły pyszne pączki!

W piątek odbył się wyjazd do Dylągówki. Dzieci miały okazje spróbować gry na ukulele pod bacznym okiem instruktorów. Każde dziecko mogło poznać podstawy jazdy konnej oraz spędzić czas w otoczeniu przyjaznych zwierząt.
Odbyły się wspólne gry i zabawy mające na celu integracje dzieci z Hermanowej, Kielnarowej i Borku Starego. Na zakończenie dzieci obejrzały spektakl o Smoku Wawelskim w wykonaniu Teatr NEMNO

fot. Dominika Surmacz