Project Description

10 maja Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej „Spichlerz” odwiedziła liczna klasa 3c wraz z wychowawczynią Panią Anną Pondo ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tyczynie.
Uczniowie wzięli udział w grze muzealnej. Dzieci pracowały w kilkuosobowych grupach w oparciu o zadania umieszczone pod kodami QR. Zadania wymagały od uczestników: czytania poleceń ze zrozumieniem, odszukania wybranych obiektów, przyjrzenia się szczegółom i rozwiązania zagadek. Po odgadnięciu każdej zagadki można było zdobyć literkę potrzebną do uzyskania hasła głównego.
Taka gra to nauka poprzez zabawę. Emocje towarzyszące rozgrywkom pomagają w zapamiętywaniu. Udowodnili to uczniowie klasy 3c, pięknie odpowiadając na pytania sprawdzające wiedzę, jaką uzyskali podczas zabawy.
Klasa spisała się na medal! W każdej grupie dzieci zgodnie ze sobą współpracowały, doskonale radziły sobie z poszczególnymi zadaniami, a w przestrzeni muzeum zachowywały się z należytym szacunkiem dla miejsca i eksponatów.
Bardzo dziękujemy klasie 3c za odwiedziny!