Project Description

W dniach 19-20 października br. w Miejsko-Gminny Ośrodku kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie odbyła się IX edycja Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia”. W festiwalu wzięło udział 60 uczestników z całej Polski. Konkurs podzielony został na dwie kategorie. W I kategorii zaprezentowali się soliści i zespoły od 10-15 lat. Komisja artystyczna w składzie:
• Jerzy Dynia – dziennikarz TVP Rzeszów
• Zakia Cieślicka-Majka – Dyrektor MGOK w Tyczynie
• Zbigniew Sztaba – muzyk, pedagog.
Po wysłuchaniu I części konkursowej postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce – Natalia Bandura
II miejsce – ex aequo Kinga Kondziołka i Marcelina Drupka
III miejsce – Michalina Grzybowska
WYRÓŻNIENIA: Marcel Kotuła Antonina Piotrowska Aleksandra Kędra Piotr Brzęk Zespoły wokalne I kategorii wiekowej od 10 do 15 lat: III miejsce – Zespół „Muzyczny Świat” WYRÓŻNIENIE – Zespół „Niezapominajki” .
Po zakończeniu przesłuchań odbył się recital Patrycji Jurek. W drugim dniu Festiwalu na tyczyńskiej scenie zaprezentowali się uczestnicy od 16 lat wzwyż. Oceniała ich komisja artystyczna w składzie:
1. Pani Elżbieta Lewicka – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i studiów doktoranckich na Akademii Muzycznej w Krakowie. Wykładowca na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, prelegent, krytyk muzyczny, jurorka podkarpackich konkursów muzycznych, dziennikarka radiowa i prasowa.
2. Mariola Niziołek – wokalistka, konferansjerka, instruktorka wokalu. Liderka i menagerka zespołu Lola Band, wokalistka w zespole jazzowym Old Rzech Jazz Band. Laureatka „Szansy na sukces”, zdobywczyni I miejsca festiwalu „Kaunas Talent” na Litwie oraz Nagrody Specjalnej Festiwalu Ukraińskiej Telewizji „Vostok Bazar” na Krymie, a także wielu innych nagród na polskich jak i zagranicznych festiwalach. Kształciła się pod okiem znanych i cenionych nauczycieli w klasie wokalu: Anny Czenczek, Jadwigi Gałęskiej Tritt, Lory Szafran, Elżbiety Zapendowskiej, Grażyny Łobaszewskiej, Natalii Kukulskiej, Magdaleny Skubisz. Uczestniczyła w wielu różnorodnych projektach rzeszowskiej sceny muzycznej. Na co dzień nauczycielka wokalu w prywatnej szkole muzycznej. Z łatwością porusza się w różnorodnej stylistyce, jednak największą miłością darzy soul.
3. Pan Kamil Niemiec – absolwent Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pedagog, instruktor WDK w Rzeszowie, na co dzień skrzypek grający w Zespole „Hudacy” Kapelmistrz Orkiestry Szałamaistek działającej przy WDK w Rzeszowie.
Po wysłuchaniu II części konkursowej postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia: w kategorii soliści od 16 lat wzwyż:
I miejsce – Aleksandra Wajda
II miejsce – ex aequo – Kornelia Kulczycka i Zofia Sydor
III miejsce – ex aequo – Aleksandra Stawarz i Kinga Siewierska
Wyróżnienia: Monika Mikluszka Damian Dobrowolski Karolina Nieckarz w kategorii zespoły wokalne od 16 lat wzwyż: I miejsce: Zespół TESAMEE.
Gwiazdą tegorocznego Festiwalu była Grażyna Łobaszewska polska wokalistka i kompozytorka. Znana z takich utworów jak „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy”, czy „Gdybyś”. Koncert został przyjęty z ogromnym entuzjazmem licznie zgromadzonej publiczności. Organizatorem Festiwalu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. K. Sobczyk w Tyczynie.
Serdeczne podziękowania kierujemy do Sponsorów nagród dla uczestników Festiwalu, którymi byli:
• Starosta Rzeszowski
• Burmistrz Tyczyna
• Zarząd Mieszkańców Miasta Tyczyna
• Bank Spółdzielczy w Tyczynie
Partnerami wydarzenia byli:
• Parafia pw. Św. Katarzyny i Św. Trójcy w Tyczynie
• Towarzystwo Miłośników Ziemi Tyczyńskiej – fundatorzy nagród w postaci złotych, srebrnych i brązowych róż
• Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
• Podkarpacka Jesień Jazzowa
• Podkarpackie Przestrzeń Otwarta
IX Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” był dofinansowany ze Stowarzyszenia Autorów ZAIKS. Patronem medialnym nad wydarzeniem objęli:
• Gazeta Codzienna Nowiny
• Portal nowiny24
• TVP 3 Rzeszów
• Polskie Radio Rzeszów

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów i serdecznie zapraszamy w przyszłym roku!