Project Description
3 kwietnia w Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej „Spichlerz” w Tyczynie odbył się wyjątkowy wernisaż twórczości malarskiej dr Łukasza Gila pt. „Misterium”. To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło miłośników sztuki oraz osób poszukujących głębszych duchowych przeżyć. Podczas wernisażu, ks. dr Sławomir Jeziorski wygłosił fascynujący wykład dotyczący tajemnicy Całunu Turyńskiego, który wzbogacił doświadczenia uczestników.
Jednym z kluczowych punktów wydarzenia była prezentacja wiernej kopii Całunu Turyńskiego, należącej do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Tyczynie. Ta rzadko spotykana możliwość zobaczenia repliki tak istotnego obiektu, dodała wernisażowi jeszcze większego znaczenia.
Wystawa dr Łukasza Gila to unikalne połączenie sztuki sakralnej z osobistymi doświadczeniami artysty. Prace przedstawiają nie tylko sytuacje związane z drogą krzyżową, ale również przebłyski zapamiętanych miejsc, które kreują atmosferę pełną tajemnic i niedopowiedzeń. Oglądając te dzieła, odbiorcy mogą liczyć na wyjątkowe doświadczenie, które wymaga od nich uwagi i refleksji.
Podczas wydarzenia obecni mieli okazję porozmawiać z samym artystą, co niewątpliwie stanowiło dodatkowy atut tego wieczoru. Serdecznie gratulujemy dr Łukaszowi Gilowi wspaniałej twórczości i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i artystycznych.
Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zobaczyć tej niezwykłej wystawy, informujemy, że będzie ona dostępna dla zwiedzających do 25 kwietnia br. Organizatorami wydarzenia byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie oraz Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia wystawy i doświadczenia jej magicznej atmosfery osobiście.
Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie TUTAJ.