XXII Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych- Tyczyn 2022
- Regulamin wydany jest przez organizatora imprezy -Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury
Katarzyny Sobczyk w Tyczynie, Mickiewicza 1, 36-020 Tyczyn, tel. 17 22 19 363,
172293-239, e-mail: [email protected] - Patronat XXII Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych – Tyczyn 2022 obejmuje:
– Starosta Rzeszowski;
– Burmistrz Tyczyna.
- Głównym celem konfrontacji zespołów jest:
– prezentacja dorobku orkiestr dętych
– podnoszenie kultury muzycznej
– integracja środowisk muzycznych, wymiana doświadczeń, nawiązywanie kontaktów między Zespołami.
- Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych ma charakter konkursu i odbędzie się 5 czerwca 2022r.
- Uczestnikami Parady mogą być amatorskie orkiestry dęte działające przy domach kultury, parafiach, Ochotniczych Strażach Pożarnych, itp.
- Do udziału w Paradzie zapraszamy towarzyszące orkiestrom zespoły mażoretek oraz samodzielnie działające zespoły mażoretek.
- Termin nadsyłania zgłoszeń – do 20 maja 2022r. ilość miejsc ograniczona decyduje kolejność zgłoszeń (max. 10 orkiestr).
- Przesłanie zgłoszenia równoznaczne jest z akceptacją niniejszego regulaminu.
- Każda z orkiestr przygotowuje prezentację konkursową trwającą 10 minut, na którą będą się składać utwory współczesnej muzyki rozrywkowej w tym obowiązkowo jeden utwór polskiego wykonawcy.
- Orkiestry, oprócz programu konkursowego, przygotowują dwa utwory do wspólnego wykonania:
- a) “Happy Marching Band” –opr. S. Rundel
b) „Orkiestry dęte” – opr. Julian Kwiatkowski - O kolejności występów decyduje Rada Artystyczna w porozumieniu z organizatorami.
- Koszty transportu pokrywają orkiestry lub instytucja delegująca.
- Organizatorzy zapewniają napoje i posiłek.
- Oceny występów orkiestr dokonuje jury powołane przez organizatorów Jury dokonuje oceny orkiestr według następujących kryteriów:
– dobór repertuaru
– czystość brzmienia orkiestry
– frazowanie i dynamika
– interpretacja wykonywanych utworów
– ogólny wyraz artystyczny prezentowanego programu
- Jury przyznaje nagrody i wyróżnienia dla Orkiestr i Zespołów Mażoretkowych.
- Wszystkie uczestniczące zespoły otrzymają pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz puchary.
- Zespoły mażoretkowe przygotowują do prezentacji 2 układy choreograficzne. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 7 minut.
- Kryteria oceny:
– technika wykonania
– praca z rekwizytem
– ogólny wyraz artystyczny - Zespoły zobowiązane są do przygotowania płyty CD z opisem: numer i tytuł utworu oraz nazwa zespołu oraz pendriva na którym znajdują się wyłącznie utwory do występu.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu lub warunków realizacji XXII Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych w przypadku wprowadzenia lub zmiany odgórnych wytycznych związanych z epidemią. Przebieg Parady będzie zrealizowany zgodnie
z zachowaniem obowiązujących procedurbezpieczeństwa w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. - Uczestnicy Parady zobowiązani są do samodzielnego wyposażenia się w materiały ochrony osobistej.
Wytyczne sanitarne
- W MGOK Tyczyn obowiązuje reżim sanitarny według wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Uczestnicy Przeglądu zobowiązani są do zapoznania się z Wewnętrzną procedurą bezpieczeństwa
w MGOK Tyczyn obowiązującą w okresie epidemii koronawirusa COViD-19 dostępną na stronie www.mgoktyczyn.pl - MGOK w Tyczynie zastrzega sobie prawo odwołania parady lub zmiany formuły na online.
- Organizator zapewnia odpowiednie warunki zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie stanu sanitarnego pomieszczeń i otoczenia.
- Uczestnik zna oraz przestrzega Wewnętrznej procedury bezpieczeństwa w MGOK Tyczyn obowiązującej w okresie epidemii COViD-19.
- Wytyczne będą aktualizowane w oparciu o bieżące zalecenia GIS, MKIDN.
Uczestnicy Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych:
- Są zdrowi, nie zamieszkiwały z osobą przebywającą na kwarantannie i nie miały kontaktu z osobą podejrzaną o zakażenie w okresie 14 dni przed dniem konkursu.
- Są przygotowani do stosowania się do wytycznych i regulaminów uczestnictwa związanych z zachowaniem dystansu społecznego (co najmniej 2 m) oraz przestrzeganiem wzmożonych zasad higieny.
- Każdy uczestnik powinien mieć maseczkę używaną w pomieszczeniach wspólnych.
- Każda osoba wchodząca do budynku musi mieć założoną maseczkę zasłaniającą usta i nos lub rękawiczki ochronne, które zostaną zdezynfekowane niezwłocznie przy wejściu.
Warunki odbywania się Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych:
- MGOK w Tyczynie zapewnia ograniczenie kontaktu z osobami niebędącymi uczestnikami Konkursu.
- Organizator zapewnienia miejsce izolacji osobom z objawami wskazującymi na wystąpienie choroby, w tym w szczególności choroby zakaźnej.
- MGOK Tyczyn zapewnia środki do dezynfekcji rąk. W pomieszczeniach sanitarnych wywiesza informacje (plakaty) o sposobie prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk.
- Pracownicy MGOK Tyczyn są wyposażeni w indywidualne środki ochrony osobistej.
Procedury zapobiegawcze
W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem u uczestnika Przeglądu, prowadzącego lub innego pracownika:
- W przypadku wystąpienia u uczestnika Przeglądu niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem odizolowuje się uczestnika od pozostałej grupy.
- W przypadku wystąpienia niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem u pracownika, informuje się właściwą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zdającego – także pogotowie ratunkowe. W przypadku gdy stan zdrowia nie wymaga interwencji zespołu ratownictwa medycznego, pracownik powinien udać się do domu transportem indywidualnym, pozostać w domu i skorzystać z teleporady medycznej.
- Bezwzględnie należy zastosować się do zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w zakresie dodatkowych działań i procedur związanych z zaistniałym przypadkiem.
Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z akceptacją w/w regulaminu i obowiązkiem jego przestrzegania. Wytyczne będą aktualizowane w oparciu o bieżące zalecenia GIS, MKIDN.
Program:
godz. 15.00 – zbiórka orkiestr w Rynku w Tyczynie
godz. 15.30 – przemarsz ulicami miasta do parku w Tyczynie
godz. 16.00 – Park w Tyczynie:
– prezentacja orkiestr i zespołów mażoretkowych
– wręczenie dyplomów i nagród
– finał – wspólny koncert