Project Description

17 lutego razem z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Tyczynie obchodziliśmy Dzień Kota. Rozpoczął się on od zajęć czytelniczych, które poprowadziła pani Ola, podczas których dzieci poznały wiele ciekawych publikacji o kotach, wysłuchały krótkich wierszyków, których bohaterami był kot, oraz wypożyczyły książki o tej właśnie tematyce. Po zakończonych warsztatach w bibliotece uczniowie przeszli do Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego, w którym poznali postać Franciszka Kotuli, a z okazji Dnia Kota udaliśmy się w wirtualną podróż do starożytnego Egiptu, by tam poznać, skąd wziął się kult kota, jak nazywała się bogini z głową kota i czego była patronką. Pod koniec naszego spotkania odwiedziły nas panie Patrycje z „Kociajki”, które opowiedziały, jak ważną kwestią jest opieka nad kotem, czego koty nie lubią, czego się boją, a co sprawia im świetna zabawę.

Razem z animatorkami odwiedził nas kot – Ryś, dzięki niemu mogliśmy się przekonać o wszystkim, o czym wcześniej panie opowiadały. Podczas spotkania nie zabrakło zabaw dla dzieci. Niestety musieliśmy się pożegnać z naszym Rysiem, ale za to udało nam się obejrzeć ekspozycję w gablotach i poznać ich historie powstania i do czego niegdyś były używane te przedmioty.

Bardzo dziękujemy za współpracę paniom z Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Tyczynie, paniom Patrycjom z „Kociajki” i „Przebieranki”, a przede wszystkim dzieciom z klasy 2c ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tyczynie wraz z wychowawczynią Anitą Dobrowolską – za uśmiech i radość. Do miłego zobaczenia.