Project Description

Dożynki Gminne 2022 – już za nami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Organizatorami Dożynek Gminy Tyczyn byli: Burmistrz Tyczyna i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie.
Sponsorami wydarzenia byli: Rada Sołecka z Hermanowej, Kielnarowej, Borku Starego, Zarząd Mieszkańców Miasta Tyczyna, Pratko Development i Pratko Cafe, Restauracja Georgia, Mr Burgerski, Why Not Travel.
Wydarzenie patronatem medialnym objęły: Kurier Rzeszowski, Gazeta Codzienna Nowiny, portal nowiny24, TVP3 Rzeszów, Ziemia Rzeszowska, Dzieje się na Podkarpaciu.
Oprócz pracowników MGOK-u swój wkład w przygotowanie dożynek miało wiele osób i firm. Pragniemy uznać wkład pracy wszystkich, którzy włączyli się w organizację tegorocznych Dożynek: nagłośnienie i oświetlenie firma Echo-Fon-System, prowadzenie całej imprezy konferansjer Janusz Majkut, przygotowanie terenu przed i po dożynkach pracownicy sezonowi Gminy Tyczyn i pracownicy z PS „Eko Strug Bis” Sp. z o.o., zapewnienie cateringu i dmuchańców firma Miki, oprawa korowodu i występ Kapela z Kielnarowej, Kapela Wójta Tycznera i członkowie zespołów śpiewaczych Tyczyniacy, Borkowianie, Hermanowianki i Kielnarowianie, piękne wieńce – wykonawcy i starostowie z poszczególnych sołectw, banderie konne, Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Gminy Tyczyn, Komisariat Policji z Tyczyna, piękne widowisko obrzędowe Zespół Obrzędowy z Futomy, udostępnienie miejsca pod organizację imprezy Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tyczynie Zofia Międlar – Mruk, współpraca Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Tyczynie Zofia Kwater, zapewnienie transportu Mirosław Leniart, ochrona imprezy firma Security, ochrona zdrowia firma Medic-Transport Dorota Drozd, firma Toi Toi, prywatne osoby, które przekazały i udostępniły materiały na dekoracje.
Rozmaitości na straganach i warsztaty zapewnili:
– Waldemar Dubaj – wyroby z drewna, misy tłoczone
– Maria Rzeszutek – ozdoby szydełkowe
– Sery u Sowy z Kąkolówki – sery podpuszczkowe
– Aleksandra Rząsa – biżuteria z masy perłowej
– Lidia Dopart – ikony
– Aleksandra Kopiec – zapleciona biżuteria
– Koło Gospodyń Wiejskich z Futomy
– Koło Gospodyń Wiejskich z Piątkowej
– Małgorzata Tereszkiewicz – rękodzieło
– Zakład Aktywności Zawodowej w Rzeszowie Kanapkarnia
– Marta Kwolek – świece sojowe
– Jadwiga Flaga – rękodzieło
– Krystyna Barkowska – rękodzieło
– Alicja Pociask – malowanie twarzy – Ala Maluje
– Warsztat Garncarski Rodziny Plizgów
– Warkoczykarnia.pl – warkoczyki syntetyczne
Udaną potańcówkę zawdzięczamy DJ Artresowi.
Trzeba również podkreślić zaangażowanie Sekretarz Gminy Anny Fil i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tyczynie Ryszarda Fornala, Proboszcza Parafii w Tyczynie – Ks. Mariana Czenczka oraz Przewodniczącego Zarządu Mieszkańców Miasta Tyczyna – Jana Napory.
Dziękujemy mieszkańcom i pozostałym uczestnikom dożynek za udział w uroczystości oraz wszystkim ZAPROSZONYM GOŚCIOM. Miło nam, że w świętowaniu udział wzięli również Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart i Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski.