Ośrodek Kultury w Albigowej

37-122 Albigowa 478
tel. 17 226 71 27,
mail: [email protected]

Jest kontynuatorką działalności kapeli „Albigowianie” i Kapeli Ludowej „Hop – Siup”, powstała w 2016 roku przy Ośrodku Kultury w Albigowej. Założycielką i instruktorką była pani Alina Szpunar. Brała udział w: Przeglądzie Cymbalistów i Kapel Ludowych w WDK w Rzeszowie, Regionalnych Przeglądach  Kapel Ludowych w Pawłosiowie, Wykopkach” w Głogowie Małopolskim, w  Wojewódzkich Spotkaniach Kapel Ludowych w Błażowej, Spotkaniach Folklorystycznych w Markowej,

Kapela brała udział w różnych  uroczystościach i koncertach w powiecie łańcuckim i w kilku miejscowościach na terenie Polski. Koncertowała na Ukrainie, w Kazimierzu n. Wisłą, Bochotnicy, Zakopanem.
Nagrała płytę z utworami ludowymi, a także film promujący działalności LGD Ziemia Łańcucka. Od 2020 r. instruktorem kapeli jest Zdzisław Głuszek.
Skład kapeli: Amelia Grad, Szpunar Wiktor, Natalia Szmuc  – skrzypce, Kacper Falger – cymbały, Patryk Szmuc – kontrabas, Patrycja Grad – klarnet, Pałuk Weronika i Czapkowski Michał – soliści.